Sprawozdanie za 2013r.

Sprawozdanie z działalności Kwidzyńskiego WOPR

Od 21 czerwca 2013r. ratownicy Kwidzyńskiego WOPR aktywnie włączyli się w realizacje umowy z Wojewodą Pomorskim na wykonanie zadań z zakresu ratownictwa wodnego. Na zapotrzebowanie Gminy Prabuty udzielono pomocy w organizacji oraz wyposażenia w sprzęt ratowniczy kąpieliska w Prabutach -Julianowie nad jeziorem Dzierzgoń. Na kąpielisku zostali zatrudnieni ratownicy Kwidzyńskiego WOPR: Marcin Kłosiński i Michał Tatara. Społecznie jako wolontariusze dyżury pełnili: Zbigniew Samson, Alicja Kosin, Katarzyna Kosin, Tomasz Dymek, a także po godzinach pracy Marcin Kłosiński i Michał Tatara.

W dniu 26 lipca ratownicy Kwidzyńskiego WOPR wzięli udział od godz. 15:00 do godz. 22:00 w zabezpieczaniu imprez towarzyszących otwarciu mostu na Wiśle w Korzeniewie. Dyżur pełnili: Ryszard Bednarczyk, Krzysztof Bednarczyk, Krzysztof Chojnacki, Bartłomiej Jarmulski, Robert Andrzejewski i Michał Kobylasz. Ryszard Bednarczyk i Krzysztof Bednarczyk w lipcu brali udział w szkoleniach skuterowych w Borsku. Ratownicy Krzysztof Chojnacki i Krzysztof Bednarczyk wyremontowali i pomalowali łodzie wiosłowe Kwidzyńskiego WOPR, a także pełnili dyżury w weekendy patrolując jezioro Dzierzgoń. W dniu 15 sierpnia od godz. 11:00 do godz. 22:00 zabezpieczano imprezę „Cud na Wisłą" w Korzeniewie przez ratowników: Ryszard Bednarczyk, Krzysztof Bednarczyk, Krzysztof Chojnacki, Tomasz Ratyński, Robert Andrzejewski i Michał Kobylasz. Wyżej wymienieni ratownicy brali udział w pokazie ratownictwa wodnego wykonanym z użyciem skutera wodnego. W dniu 31 sierpnia od godz. 15:00 do godz. 22:30 zabezpieczano imprezę „Pożegnanie lata" nad rzeką Liwa przez ratowników: Ryszard Bednarczyk, Krzysztof Chojnacki, Damian Żuchowski, Robert Andrzejewski. W miesiącu wrześniu wykonywane są działania patrolowe na jeziorze Dzierzgoń przez ratowników: Ryszard Bednarczyk, Krzysztof Bednarczyk, Krzysztof Chojnacki, odbywają się dyżury i prace przy konserwacji sprzętu ratowniczego.
Nadmienić trzeba że Ryszard Bednarczyk pełniąc funkcję kierownika grupy operacyjnej Pomorskiego WOPR brał udział w zabezpieczaniu imprez w Jantarze „Mistrzostwa Świata w poławianiu bursztynów" a także w weekendy patrolował na skuterze lub łodzi „RIB" plaże od Mikoszewa do Stegny i od Białej Góry do Malborka na rzece Nogat. Prowadził szkolenia ratowników, oraz brał udział w egzaminach na stopnie ratownicze na terenie województwa pomorskiego.

Prezes Kwidzyńskiego WOPR
Ryszard Bednarczyk